Cihelna 2014

Vloženo 11.8.2015 autor

Na cihelnu 2014 jako předvoj vyrazil Lála s Pavlem, aby zajistili nocleh a uvítali se s lidmi z muzea. Druhým autem dorazili Přema s Jirkou a Jeňou. Po letech o něco nižší účast a jsme později zjistili, pár lidí navíc by se hodilo. Jak už to v Králikách bývá, v noci byla pěkná zima, ale i tak nás to neodradilo posedět u K-S14 a vypít pár piv a až poté jít spát. Na pokoji s námi opět spali mladí vojáci a jelikož ji bylo moc, celkem slušně vyváděli. No my stejně lehli a spali.Ráno jsme si zajeli do města pro snídani a dali se do naplánované práce. Vzít ´vejdu´ a odvézt z plochy TOI-TOI ky do muzea a do táborů. Nevděčnou roli závozníka si zvolil Lála a vydal se s Martinem Večeřem pro pivo a párty vybavení do Hanušovic. Ono by to bylo fajn, jenže cestovali ´vejdou´, nejede to, řve to a drncá to a to celých 40 km. My ostatní jsme začali stavět velký stan pro dětský koutek. Pak jsme naložili balíky s pitnou vodou do velícího vozu a odtáhli ho do tábora na plochu. To už byl Lála zpět a z krásného výletu neměl slov :-). Po obědě jsme jeli na plochu stavět slunečníky, stoly a lavice pro stánek s pivem. A aby si Jirka zařídil, tak ještě do každého tábora dotáhnout cisternový přívěs na vodu. Poté jsme postavili stánek pro čepování piva v muzeu a po večeři jsme se vrhli do práce. Jak čepování, tak i pití. Jelikož bylo bylo opět chladno, tak jsme to moc dlouho neprotahovali.
V pátek ráno dovezli na plochu beerbar a náš úkol byl nachystat a hlavně otevřít, aby bylo co pít. Potom ještě bylo třeba z muzea navozit spoustu exponátů a pak se hlavně starat o dva stánky s pivem a to nám vůbec nedělalo problém. Nějaké drobné práce přes den nás už nerozhodily. Čepování piva probíhalo až do pozdních hodin a to už i pivo samo chladlo.
V sobotu jsme měli na starosti už jen stánek v muzeu, ale zato Jirka s Jeňou prodávali lístky na jízdy vojenskou technikou. Na závěr jízd nás řidič tzv. Ótéčka vyzval, že nás povozí. A stálo to za to. Asi po 10 minutách nás vysadil a nejlépe dopadl Jirka, protože seděl vepředu a občas projetí kaluže odskákal. Po této zábavě nás očekávala práce, uklidit z plochy beerbar s posezením a ostatní věci prý až v neděli. Ono totiž i popršelo, tak se nechtělo.
V neděli bylo třeba s plochy uklidit vše, co se tam za 3 dny navozilo a vše muselo zpět do muzea. Nejhorší bylo dostat z plochy malý tank na podvozku sice s koly, které ale nezatáčí a navíc před muzeem byl zablokovaný kamion, jelikož byla cesta od bláta. Prostě zábava. Nakonec na nás zbylo i bourání a odvoz domečků. Takže toho bylo hodně, ale i tak se tam těšíme a jsme rádi, že můžeme pomoct při tak pěkné akci, kterou je CIHELNA.

Fotky jsou k vidění zde.

Komentáře uzavřeny.