Historie

Expedice Volchub 2019

Letošní Expedice Volchub po určitých peripetiích s termínem, nakonec startuje v pátek 31. května 2019. Jeňa s předstihem vyrazil už ve čtvrtek večer do Bohuslavic u Kyjova, kde měl své geozájmy. Druhá, dlužno dodat že početnější skupina, ve složení Lála, Honza, Přema a Paja, startuje v pátek ráno. Protože s Pajou jedeme z Napajedel osobákem, … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentářů: 1

Zabijačka 2017

Letošní zabijačku jsme si naplánovali na státní svátek 17.11. a zpětně musím říci, že to byla skvělá volba, protože jsme se tam většina sešli brzo po obědě. Navozili věci ještě za světla a i naše  prasátko, které letos mělo 140 kg, což tak velké jsme ještě neměli.

Kategorie: Historie | Komentářů: 2

Expedice Volchub 2017

Letošní start expedice byl stanoven z města Koryčany v hloubi Chřibských lesů. Jak už je u nás zvykem, proběhla mailová smršť ve formě domluvy kdy, kdo a co! A pak už nastal Den D, pátek 19.5.2017 kdy Pavel P. s Lálou vyrazili busem z Kroměříže a ostatní tj. Jirka, Přema, Viktor a Jeňa ze Starého … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentářů: 1

Uzení 2016

Tradiční to akce konaná čtrnáct dní po zabíjačce. Víkend naplněný dobrým pěnivým mokem, dobrým masem, plný zábavy, setkání kamarádů a vůbec. Letos bylo uzení spojeno s výročním ohněm Beerplease. Toto spojení se mi zdá jako dobré skloubení dvou akcí v jednu a domnívám se, že nejen mě.

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uzení 2016

Kindrvandr 2016

Jako každý rok o prázdninách jsme vytáhli naše nejmladší členy do přírody. Začal již čtvrtý ročník dětmi oblíbeného kindrvandru. Letos jsme pro něj zvolili Hostýnské vrchy se spaním v přírodě.

Kategorie: Historie | Komentářů: 1

Selátko 2016

Takže další ročník za námi a můžeme konstatovat, že letos to byla samá novinka a překvapení. No posuďte sami! Snad první ročník kdy nám nepršelo, celou dobu svítilo slunce a my místo altánů rozdělali místní slunečník. Prvně se podařilo Pavlovi sehnat menší kousek pašíka, takže už se ho dalo nazvat selátkem.

Kategorie: Historie | Komentářů: 8

Expedice Volchub 2016

Jaro je v plném proudu a tak jsme již po dvanácté vyrazili na oblíbený pochod nedalekým, ale moc pěkným, pohoříčkem jménem Chřiby. Jako vždy byl cíl expedice jasný, dobytí hradu Buchlova. Letos padla volba na start ve Starém Městě. Hned na začátku se zformovaly dvě skupiny. Ta první, skupina A, vyráží vlakem z Napajedel ve … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentářů: 6

Pochod Okolo Břesteské skály 2016

Na letošní ročník pochodu Okolo Břestecké Skály byla mailová domluva v plném proudu. Nakonec nemoci členů, jejich dětí a jedna klasická narozeninová výmluva nás skrouhli na konečný počet čtyř účastníků zájezdu.

Kategorie: Historie | Komentářů: 3

Cihelna 2014

Na cihelnu 2014 jako předvoj vyrazil Lála s Pavlem, aby zajistili nocleh a uvítali se s lidmi z muzea. Druhým autem dorazili Přema s Jirkou a Jeňou. Po letech o něco nižší účast a jsme později zjistili, pár lidí navíc by se hodilo. Jak už to v Králikách bývá, v noci byla pěkná zima, ale … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cihelna 2014

XXII. Setkání u Bizona 2014

Již 22. ročník zdařilé akce, příjemné spojení setkání přátel z Moravy, Čech i Slovenska s vepřovou pečení, zábavou, soutěžemi, degustací burčáku a vína. Opět jsem v pátek přijel dříve abych pomohl z přípravou dřeva. Bidláci otec a syn byli již na místě. Před prací jsme se posilnili dvoulitrovým braníkem a vzorkem burčáku, bylo znát na kvalitě … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem XXII. Setkání u Bizona 2014