Pivovary

Exkurze do pivovaru Zubr

S novým rokem jsme opět začali plánovat návštěvu pivovaru. Letos se podařilo díky Svaťovi zajistit prohlídku v přerovském pivovaru Zubr. Po několika odkladech byl vybrán termín v pátek 1.4.2016. Snad to tedy nebude apríl a v pivovaru nás přivítají. 

Kategorie: Pivovary | Komentářů: 4

Pivovar Ostravar

Cíl letošní jarní exkurze do pivovaru byl odhlasován z několika možností v anketě. Vyhrál pivovar Ostravar,  mimo jiné taky díky bezproblémové a docela rychlé dopravě vlakem. Původní termín exkurze koncem března ale  nedopadl, protože v pivovaru zrovna probíhala rekonstrukce. A tak vyrážíme v pondělí 7.4.2013.

Kategorie: Pivovary | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pivovar Ostravar

Pardubický pivovar Pernštejn

Tak přišlo jaro. Přesto, že venku zuřila sněhová bouře, my jsme se vydali na jarní návštěvu pivovaru. V poslední době se dost špatně vybírá, protože pivovary v našem okolí jsme již navštívili. Přemýšleli jsme o pivovaru v Pelhřimově, ale volba nakonec padla na pivovar Pardubice. Pivovar Pernštejn. 29.3.2013

Kategorie: Pivovary | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pardubický pivovar Pernštejn

Měšťanský pivovar v Poličce

Přišlo jaro a jako každý rok se začala plánovat exkurze do pivovaru. Při zimní schůzi bylo rozhodnuto, že se pojede do pivovaru v Poličce. Jedná se o malý pivovar, který vaří pivo především ve svém blízkém okolí, ale pracuje intenzivně na modernizaci aby mohl dodávat do vzdálenějších končit. Protože v pivovaru se neprovádí o víkendech … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie, Pivovary | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Měšťanský pivovar v Poličce

Exkurze do pivovaru Holba Hanušovice

Dne 17.3.2011 jsme se vydali na další z řady exkurzí po pivovarech. Tentokráte naše volba padla na pivovar Holba v Hahušovicích. Toto pivo pijeme každoročně při bojových ukázkách v okolí města Králíky, takže jsme se chtěli konečně dozvědět jak vzniká tolik typická chuť tohoto piva!

Kategorie: Historie, Pivovary | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Exkurze do pivovaru Holba Hanušovice