Beerthlon 2014

Vloženo 11.12.2014 autor

beerthlon2014Letošní Beerthlon měl být dle prohlášení pořadatelů v mnohém novátorský a skýtal tak velká očekávání. Bylo naplánováno mnoho nových soutěžních her na které se všichni těšili. Tentokrát se Beerthlon měl odehrát na hřišti v Kostelanech, kde je velmi dobré zázemí pro takové sportovní klání. Hlavním lákadlem byl skutečný orientační běh lesem dle mapy a buzoly. Dále byly zařazeny nové soutěže jako „košt piva“ a  „utopenec s pivem“ což bylo rychlostní jedení utopence s cibulí zapíjené pivem. Bohužel se vše nedaří tak jak má a letošní ročník výrazně ovlivnila velká „úmrtnost“ standardních soutěžících. Nejprve odpadli zahraniční soutěžící, pak také „skalní“ Lála, který jinak v minulých ročnících zajišťoval organizaci a dále Pavel „Navoš“, který chytl nějakého zákeřného bacila. Nakonec nás ale při vší hrůze bylo k soutěži připraveno 12 a tedy krásných 6 týmů.

Po páteční standardní přípravě akce (oheň, pivo, špekáčky…pak nějaká ta organizace) přišla sobota plná her. Start prvních soutěžících byl naplánován na 10:00 a proto se nám jako obvykle podařilo tyto vyslat na trať již v 11:00. Jako, první startovala posádka Myrka & Přema. Start časomíry začal v okamžiku odhalené mapy a přebrání piva. Po dopití a zorientování mapy vyběhly na trať. Násladovaly posádky Igor & Vlastík, Katka & Viktor, Jirka & Věrka, Venďa & Kuba a Jeňa & Pavla. Trať byla dlouhá cca 2,8km a probíhala lesním terénem dle zvyklostí orientačního běhu. Konečné časy se lišily v řádech desítek minut až na výjimky. Nejrychleji trať zvládli Katka & Viktor za 33:10 a nejpomalejší byli Jeňa & Pavla, kteří trochu zabloudili a na trati je dokonce zastihl krátký, ale výrazný déšť, v čase 135 minut . Další soutěží byla degustace piv. Bylo určeno celkem 5 druhů piv a každý tým měl poznat o jaké pivo se jedná. Mezi vzorky bylo zařazeno jedno nealko pivo (Birrel) a jedno zahraniční pivo (Stela Arlois). Nejlépe se zadařilo týmu Jeňa  & Pavla, kteří rozpoznali 3 vzorky, což byl neskutečný výkon. Třetí, již tradiční disciplínou bylo pití piva na rychlost. Tam byly celkem 3 týmy poměrně těsné, ale nakonec  to nejlépe zvládli Katka & Viktor s časem 13,55 sec. Nejvíce se trápili Venďa s Kubou s časem 25,55 sec. Čtvrtou a poslední disciplínou bylo vychutnávání hospodské pochoutky na čas s pivem. Nejrychleji se podařilo sníst utopence Jirkovi s Věrkou. Zvláštností této soutěže bylo, že ač bylo jedení časově náročné, nakonec se 3 týmy (2-4 místo) vešli do jedné sekundy ! Což při časech kolem 75 sekund je unikát hodný olympijských závodů v běhu na 800m. Konečný výsledek nebyl pro účastníky velkým překvapením, protože na prvním místě se s velkým odstupem umístili Katka s Viktorem. Veškeré výsledky jasně prezentuje výsledková listina na obrázku.

Všem zúčastněným děkujeme za kvalitní reprezentaci a gratulujeme ke krásným výsledkům. Pevně věříme, že na příštím ročníku se nás sejde víc a že nás nebudou provázet takové organizační problémy jako letos.

Komentáře uzavřeny.