Beerthlon 2013

Vloženo 11.8.2013 autor

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas sportovně pivní soutěže našeho hnutí – Beerthlon. Stejně jako v minulých dvou ročnících, i letos se konala v areálu střelnice v Napajedlích. Předpověď počasí slibovala až nepěkné horko a ono nakonec taky bylo. Přípravy začaly už v pátečních odpoledních hodinách, kdy jsme se postupně sjížděli na místo. Jednou z prvních starostí bylo zprovoznění výčepu, protože v takovém horku je dostatek chlazených nápojů rozhodující! A protože se naše základna rozrůstá o další generaci, která zatím neholduje orosenému pivečku, přišlo na řadu nafouknutí a napuštění bazénu. Někteří z nás se pak vrhli do stavby stanů a pak už jsme se konečně mohli věnovat našemu oblíbenému nápoji. Pro páteční večer padla volba na 12° světlý ležák z pivovaru Chotěboř a myslím, že jsme neudělali chybu. Hodiny plynuly, postupně přijížděli další kamarádi z blízka i daleka. Dětičky po setmění napochodovaly na kutě a my mohli pokračovat v ochlazování pivem. Asi dvě hodiny po půlnoci jsme dorazili bečku a byl nejvyšší čas jít spát.

Sobotní ráno dávalo jasně najevo, že bude abnormální hic. Ale s tím se počítalo. Po snídani přišla na řadu příprava rekvizit pro soutěže. Musíme pochválit Žandu a Vendu, které trpělivě plnily Lálovy pokyny a hodně pomohly s přípravou. Během dopoledne přijelo ještě další osazenstvo a tak se okolo poledne začalo soutěžit. Jako první disciplína byla připravena „Pivodráha“. Pro letošek byla trasa s ohledem na počasí výrazně zkrácena. To jí ale neubralo na atraktivitě, ba naopak. Po úvodním pivu dvojice popadla prázdný 30 litrový soudek a zdolávala trasu s terénní vložkou. Následovala občerstvovací stanice, kde si každý s chutí vypil jedno lahvové. Další úsek nebyl tak úplně o rychlosti. Bylo potřeba v šufánku přenést co nejvíc vody k decovému panáku. To se nikomu na poprvé nepodařilo a nakonec se všichni ještě jednou vráceli pro zbytek vody. Laťovka, což byl další úsek, pak přivedla soutěžící skoro k cíli. Zbývalo už jen pár skoků v pytli a závodníci se konečně mohli osvěžit douškem točeného. Jako další disciplína přišla na řadu „Krígldráha“. V některých závodnících vyvolala trošku obavy, ale nakonec to bylo v pohodě. Cílem bylo v co nejkratším čase kriketovými údery klackem prohnat tenisák brankami. I přes nástrahy terénu se kupodivu všem docela dařilo a byly k vidění vynikající časy lehce nad jednu minutu! Odpočinkovou byla další disciplína „Pivolov“, která jak už název napovídá, byla o lovení lahváčků z bazénu pomocí rybářského prutu. „Kolcodráha“, která následovala, byla už o poznání fyzicky a orientačně náročnější. Slepý řidič se za pomoci navigování pasažéra proplétal slalomem. V cíli došlo i k hrozivě vypadající nehodě, kdy rozjetý vůz za cílovou páskou nestihl včas zastavit a potkal se s jedním z malých diváků. Naštěstí se vše obešlo bez zranění jen s úlekem a ukáplo několik slz. Přesnou mušku potřebovali účastníci při soutěži „Pivohod“, kdy bylo třeba v co nejkratším čase dostat několika dírami tenisáky do kríglu v nadživotní velikosti. I tady padlo několik skvělých časů! Závěrečná „Rychlostka“ pak konečně soutěžící zase přivedla k jejich oblíbenému nápoji.

Po sečtení dobů ze všech soutěžích došlo na vyhlášení vítězů. Vedro, které na střelnici panovalo, pravděpodobně rozpustilo všechny ledové kry a na prvním místě se tak umístil tým Titanic ve složení Lála + Viktor. Druhé místo patřilo loňským vítězům, což byli Turbošneci, ve složení Igor + Přema. Na třetí příčku se propracoval smíšený tým kamarádů z Beerplease.sk ve složení Jasmínka + Pingu. Jejich výkon je třeba obzvláště vyzvednout, došlo k výraznému zlepšení oproti minulým ročníkům! Po vyhlášení vítězů, předání medailí, diplomů a pohárů se už dál pokračovalo ve volné zábavě. Někteří využili bazének, jiní se věnovali pivu – takže za chvíli došlo a musela být vyslána rychlá spojka ve složení Myrka a Pavel pro další bečku. Každopádně panovala dobrá nálada a tak to má být. Okolo druhé hodiny večerní pak došla i poslední bečka s pivem a zbývající osazenstvo šlo spát. Ráno pak bylo ve znamení úklidu a okolo poledne se zavřela brána napajedelské střelnice a tím i Beerthlon 2013. Děkujeme všem za účast, jejich výkony a těšíme se na další ročník!

Komentáře uzavřeny.