Autorský Archiv: Přema

Expedice Volchub 2019

Letošní Expedice Volchub po určitých peripetiích s termínem, nakonec startuje v pátek 31. května 2019. Jeňa s předstihem vyrazil už ve čtvrtek večer do Bohuslavic u Kyjova, kde měl své geozájmy. Druhá, dlužno dodat že početnější skupina, ve složení Lála, Honza, Přema a Paja, startuje v pátek ráno. Protože s Pajou jedeme z Napajedel osobákem, … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentářů: 1

Expedice Volchub 2016

Jaro je v plném proudu a tak jsme již po dvanácté vyrazili na oblíbený pochod nedalekým, ale moc pěkným, pohoříčkem jménem Chřiby. Jako vždy byl cíl expedice jasný, dobytí hradu Buchlova. Letos padla volba na start ve Starém Městě. Hned na začátku se zformovaly dvě skupiny. Ta první, skupina A, vyráží vlakem z Napajedel ve … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentářů: 6

Exkurze do pivovaru Zubr

S novým rokem jsme opět začali plánovat návštěvu pivovaru. Letos se podařilo díky Svaťovi zajistit prohlídku v přerovském pivovaru Zubr. Po několika odkladech byl vybrán termín v pátek 1.4.2016. Snad to tedy nebude apríl a v pivovaru nás přivítají. 

Kategorie: Pivovary | Komentářů: 4

Pivovar Ostravar

Cíl letošní jarní exkurze do pivovaru byl odhlasován z několika možností v anketě. Vyhrál pivovar Ostravar,  mimo jiné taky díky bezproblémové a docela rychlé dopravě vlakem. Původní termín exkurze koncem března ale  nedopadl, protože v pivovaru zrovna probíhala rekonstrukce. A tak vyrážíme v pondělí 7.4.2013.

Kategorie: Pivovary | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pivovar Ostravar

Adršpašsko-teplické skály a Broumovské stěny 2013

Letošní čundr provázelo od začátku několik problémů, kvůli kterým se nakonec neuskutečnil v tradičním červnovém termínu, ale až začátkem září. Taky počet účastníků zájezdu se smrskl na pouhé tři, protože Igorovi nevyšla dovolená a Lálu nepustili pracovní povinnosti. Nakonec tedy vyrážíme ve složení Jeňa, Slunko a Přema.

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Adršpašsko-teplické skály a Broumovské stěny 2013

Beerthlon 2013

Rok se s rokem sešel a opět nastal čas sportovně pivní soutěže našeho hnutí – Beerthlon. Stejně jako v minulých dvou ročnících, i letos se konala v areálu střelnice v Napajedlích. Předpověď počasí slibovala až nepěkné horko a ono nakonec taky bylo. Přípravy začaly už v pátečních odpoledních hodinách, kdy jsme se postupně sjížděli na … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beerthlon 2013

Expedice Volchub 2013

Letošní ročník naší pravidelné expedice startoval z Osvětiman. Poprvé naše řady doplnili i kamarádi z Beerplease.sk, kteří nás v páteční podvečer už netrpělivě očekávali v místním pohostinství.

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Expedice Volchub 2013

Měšťanský pivovar v Poličce

Přišlo jaro a jako každý rok se začala plánovat exkurze do pivovaru. Při zimní schůzi bylo rozhodnuto, že se pojede do pivovaru v Poličce. Jedná se o malý pivovar, který vaří pivo především ve svém blízkém okolí, ale pracuje intenzivně na modernizaci aby mohl dodávat do vzdálenějších končit. Protože v pivovaru se neprovádí o víkendech … Pokračovat ve čtení »

Kategorie: Historie, Pivovary | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Měšťanský pivovar v Poličce

Nový člen Patrik Pilát

Na vědomost se dává, že dne 17.2.2012 se naše řady rozrostli o dalšího člena. Narodil se v 23:52hod. Jeho váha je 3590g a délka 52cm. Všichni tři jsou v pořádku, snad jen tatínkovi bylo po sobotě trochu špatně. Blahopřejeme rodičům.

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nový člen Patrik Pilát

Pochod okolo Břestecké skály 21.1.2012

Tak jsme letos opět zahájili rok pochodem okolo Břestecké skály, ačkoliv to tak nebylo, jak se píše v úvodu, ale k tomu se ještě vrátíme. Účast na začátku vypadala, že bude podobná jako loni, ale nakonec potvrdil jen Jirka, Igor a Lála.

Kategorie: Historie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pochod okolo Břestecké skály 21.1.2012