XXI. Setkání u Bizona 2013

Vloženo 13.1.2014 autor

Poslední podzimní akce se spaním ve stanu, či pod širákem,  je setkání s kamarády v Dubňanech. Opékáním selátka a ochutnávkou burčákových produktů,  ale i vínka a pivka. Letos dorazilo v pátek Beerplease.cz v sestavě Igor, Přema, Lála, Jeňa, Slunko, a taky virtuál Míťa a Svaťa. Ti se přidali až v sobotu. Lála vyrazil již v pátek ráno autem a s kolem a tam se toulal po cyklostezkách, a tak trochu  pokešoval. Na fleku se pak potkal s již pripraveným dřívím, které  zpracoval Slunko s Bidlákem. Dorazil i Jeňa a nápad byl na světě.  Ještě než se vyrazilo do hospůdky ke Zvonu,  připravil se pašík na oheň, ať po návratu z hospůdky jen zapálíme oheň.

V již tradiční hospůdce ve které se scházíme a stále se divíme nízké ceně za chmelový mok a počtu druhů piva čekáme na další kamarády.Postupně doráží i Přema s Igorem. Kamarádů z různých končin republiky je v horním patře hospůdky tolik, že nestačí ani židličky. Řady kamarádů rozšířili i členové Beerplease sk. Kolem půlnoci se to vytrácí zpět na flek, zapaluje oheň a klade selátko na připravený rožeň. Točení pašíka bylo rozděleno,  někteří ulehli, aby mohli pokračovat brzy ráno s rožněním.  Letos do dopadlo dobře a selátko se dopoledne již ozobávalo. Veveřice nám opět připravila nejen dobroty na stůl, ale také nějaké ty bojovky.  Dva týmy soupeřily mezi sebou  a ať byl výsledek nakloněn jednomu či druhému týmu, tak byla opět legrace. Největší úspěch měla letos  disciplína nejdelší šňúra z oblečení.  Bojovalo se až na doraz, nebo spíš na kůži. Někteří  to pojali na Adama! Na Evu však nedošlo. Sportu zdar a soupeřům zvlášť!

Odpoledne už bylo o burčáku a dobré náladě ve sklípku, napravo, či nalevo.Některé produkty se daly, ale pár jich bylo už dávno za slávou burčáku. Většina se nás sešla u posledního sklípku, kde byla ochutnávka vína a Pingu nám tu skvěle zahrál na kytaru. Počasí strávené na ochutnávce vyšlo zase skvěle. Prostě to kamarádi opět dobře objednali. Návrat na tábořiště byl pro některé zdlouhavý, pár se nás stavilo na pivko, jako již tradičně! U ohně se věčer zpívalo a popíjelo pár vzorků co kdo přinesl z burčákových chodníčků. Postupně se to vytrácelo do spacáků a plamínek vyhasnul.

Ráno jako již tradičně okusování kostiček z pašíka, někteří kávičku a nebo polevku na spravení po náročném večeru. Musíme poděkovat kamarádům, kteří celou akci připravili a těšit se na další ročník! Dík!!!

Komentáře uzavřeny.