Pochod Okolo Břesteské skály 2015

Vloženo 10.2.2015 autor

DSC_0169Na letošní ročník už jsem vyrazil dřív a to pěšky ze Starého Města přes Zlechov a Buchlovice na Břestek. Po cca 9ti kilometrovém pochodu sem se zastavil v hospodě U Krtka, kde jsem se chtěl domluvit na přespání na chatě. Kvůli jistým důvodům to neklaplo, ale to tu nebudu rozebírat. Nakonec sem se po Igorově zásahu na chatě vyspal, ale byl to zážitek.

Ráno v sobotu v 5 hodin budík, a v hodin jsem už spojkoval v hospodě „U Krtka“ kamarády. Kotle už jely na plný plyn i zábava byla, tak mě to zkrátilo čekání. Kluci sr začali trousit kolem 8 hodiny. Takže první ranní pivko (pro mě už třetí). Postupně dojížděli ostatní účastníci a po registraci a jídle jsme začali přemýšlet jak letos. Lálu napadlo že si uděláme svůj okruh a tak jsme po konzultaci vyrazili. Letos ve složení Jeňa, Lála, Pavel N., Jirka, Přema, Pavel P., Slunko a Igor.

 Náš plán byl vypravit se přes louky pod Barborkou a Buchlovem na jednu kešku kousek od bistra „U Trampa“. Krásnou procházkou Chřibskými lesy jsme dorazili na místo určení a započali s hledáním. Hledali jsme dlouho ale na špatném místě a tak se nezadařilo. Mno nevadí, snad příště. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna se šla občerstvit k Trampovi a druhá ještě chvíli zkoušela štěstí. Zpátky ke Krtkovi jsme odtud vyrazili ve složení Jeňa, Igor, Lála. Na ostatní jsme počkali v hospodě Pod Skalů, kam za námi ostatní, s malou zastávkou U Špalka pod Buchlovem, došli. Tady jsme se s Raskenem domluvili na večer a odešli ke Krtkovi pro diplom a na jídlo. Cestou se kačerská část ještě zastavila na jedné vymazlené kešce. Kamarádi co nechtěli zůstat do neděle se sbalili a odjeli a my ostatní se přesunuli Pod Skalu. Tam probíhala oslava narozenin, ale místo se pro nás našlo. Po informaci, že tu má hrát kapela, jsme se těšili na parádní večer. Ale co přišlo byl šok. Parta nějakých místních či co, do toho řezala jako na rockovém koncertu! To by bylo fajn, kdyby to nebylo celé falešné a uřvané! Ale zábava pokračovala a nakonec se i kapela změnila (nebo jenom zpěvák) a bylo fajn. Pařilo se, zpívalo, na place jsme měli úspěch, i trička šli nakonec několikrát dolů. No prostě parádní večer, jako vždy když se sejdou kamarádi. Večer pokračoval, pak se šlo na chatu a tam už má každý svůj příběh.

Ráno jsme se postupně rozutekli k domovu a tak za rok zase! Na Břestku je vždycky dobře!

Komentáře uzavřeny.