Kindrvandr 2014

Vloženo 15.2.2015 autor

IMAG1279 Loňský ročník se nám povedl a líbil se nejen dětem, ale i tatínkům, takže proč si to nezopakovat a snad to bude tradice, tedy dokud to bude děti s námi bavit. Ujal se i název akce a tak se pokusíme každý rok vymyslet nějaké zajímavé místo, kam se vypravíme a snad to bude brzy i spaní v lese s táboráčkem. Letos se nám podařilo uskutečnit loňský plán a podívat se na jižní Moravu.  V pátek jsme vyrazili opět vlakem směr Lednice a kemp Apolo.

Z Kroměříže vyrazil Lála s Vojtíkem. Měl tady být připraven i Pavel s Laďou, ale bohužel jim to nevyšlo. V Napajedlích se přidal Přema s Myrunkou a Jirka s Aničkou. Pak už směr Břeclav. Jak děti nastoupí do vlaku, tak už jsou ve svém živlu. Pět minut k studu a už se předvádějí. V Břeclavi chvíle času než nám jel autobus, tak trochu geocachingu  u nádraží ještě pivečko a limonádu. Autobus nás zavezl rovnou před kemp, takže jsme toho dopoledne moc nenachodili. Postavit stany a vyráží se do Lednice, na zámek, do parku a na minaret. Napřed drobný obídek a areál je náš. Zámek krásně opravený, takže pár foteček a směr minaret. Počasí parádní a park si děti užívají. Věž je vidět z dálky, ale obejít rybníky trvá. Koupili jsme vstupenky a počítali schody nahoru, kde nás okouzlil úžasný pohled do krajiny ze všech světových stran. Sluníčko začíná klesat, tak musíme vyrazit směr kemp, po nové stezce, kterou můžeme spíš nazvat kolonádou, zaplacenou z dotací EU. Je tu i rozhledna, ale stejně se není kam koukat, takže netušíme na co to tu je? Prostě se balík peněz musí vyčerpat! Toto téma sem ale nepatří! Tak jsme v kempu. Jídla je tu dost, tak co si dají děti? Hranolky! Ale doma to neříkáme! A to už se k nám přidává hodný strejda  Jenda, který se stává součástí víkendu a jako kamarád nám přivezl i dřevo na táborák. Pak si pohrát na pískovišti, trošku průlezek a šup do sprchy a do hajan, aby si tatínci mohli dát v klídečku pivko s kapelou za zády.

Na sobotu je naplánovaný výlet směr hraniční zámeček a zpět. Po snídani vyrážíme a to i přes nepřízeň počasí, ale zatím bez deště. První co obdivujeme je Apollónův chrám, poté míříme přes Nový dvůr k chrámu tři Grácie a zde nám už prší. Děti se tu krmí dobrotama a my si dáváme ve skle vínečko. Déšť ustává a proto vyrážíme směr Hlohovec. Jelikož je doba oběda, tak se nám podařilo najít příjemné místo  na meníčko. Po dobrém jídle obložit Vojtu batožinou a vyrážíme směr Hraniční zámeček. Ty batůžky jsme mu nechali jen chvíli, ale bránil se. Z dálky slyšíme hudbu, jako by to byli kolotoče. A ono taky jo! Co teď? Děti hned chtěly všechny atrakce. Po vysvětlení, že ty ostatní jsou jen pro prďochy nám zůstali jen autíčka. Tak si to tatínci užili a rychle pryč, než začnou děti loudit. Zámeček před námi, a to znamená pivíčko, kávička a děti pískoviště. Ještě mají děti slíbenou zmrzku a to nacházíme o sto metrů dál i s houpačkou a skluzavkou. Tátové se vrhají na ochutnávku burčáku. Možná to byl jabčák, ale nám to chutnalo. Vyrážíme zpět a narážíme zde i na známé vojenské řopíky a po hrázi přecházíme na druhý břeh a honem do kempu ať nezatmíme. Jeňa se hned ujal přípravy dřeva na táborák a Lála přípravou rajské polévky dětem. Teplá rajská udělala radost a pak i špekáček, takže se ještě posedělo a desátá velí poslat děti do spacáků. Sprška, pohádka na dobrou noc a už se víčka klíží. No a pivečko volá dospěláky za zvuku country kapely. Dva tři kousky a přitulit se k těm našim malochům.

Ráno pěkné počasí, takže posnídat, složit stany a sbalit batožinu. K Jeňovi se toho do auta vejde a my můžeme polehku ještě vyrazit na Janohrad. Bereme to zkratkou a za chvíli jsme na místě. Trochu nás překvapilo, že přes mostek je zákaz vstupu, ale je to jediné místo jak se tam můžeme dostat, takže trochu adrenalinu a jsme tam. Tak jako všichni co se sem chtějí podívat. Trochu hraní na pískovišti a valíme zpět na oběd. Poslední jídlo společně v Lednici a pak už na vlak směr Břeclav. I zde velký zážitek, protože nás poveze veterán motoráček Hurvínek. Radost mají nejen děti, ale všichni účastníci tohoto výletu s konstatováním za rok zase!

Komentáře uzavřeny.