Tour de Kroměříž

Vloženo 1.4.2015 autor

DSCN0345

Termín exkurze pivovaru byl jasný, ale původní plán nám nevyšel. Byla to prohlídka pivovaru Zubr a pak i návštěva pivovaru Litovel ztroskotala na problémech s volným termínem. My se však nevzdáváme a cestičku do pivovaru si najdeme! Tenkrát jsme zvolili poznání minipivovarů  v Kroměříži .

Jako první nám stál v cestě 1. Selský pivovárek, který i z vnější části budil náš zájem. Prohlídka začala po deváté a sládek nás provedl celou výrobou piva v teprve rok starém pivovaru, ale i takové mládí neubralo na vyzrálosti a kvalitě piva, které jsme posléze degustovali v příjemném prostředí. Každý z nás si určitě našel ten svůj vzorek, který mu chutnal a věřím, že se tu se sládkem brzy sejdeme a to už letos u druhého výročí pivovaru. Za Beerplease bych se nebál udělit jedničku!

Po jedenácté jsme nabrali směr náměstí, ale doba oběda nás zatáhla ho hospůdky u nemocnice. Zde nás čekala Holba, ale bohužel polotmavá. Oběd však chutný a to jak řízek, výpečky/vrabec, tak i čočka. Nejen chutné, ale i bohatý talíř! Obsluha příjemná a vstřícná.

Po obědě procházka přes Velké náměstí v Kroměříži, kde byl jarmark, a tak někteří nakoukli a pomalu jsme si to mířili do pivovaru Maxmilián, který je na druhém konci města a ve 14 hodin nás tu už čekal průvodce. Prohlídka byla kratší, ale to jen z důvodu sanitace a rekonstrukce, která povede k rozšíření výroby.  To jsme ale věděli předem. Na řízenou degustaci to vliv nemělo a vzorky se ochutnávali přímo z tanku natočené do džbánku. Opět si chuťové pohárky přišly na své! Jakmile se zde podaří udělat úpravy a vznikne tu nové posezení s krbem, tak věřím, že tu bude velmi chutnat a určitě víc než v hospůdce. Kde jinde se líp ochutná, než přímo u zdroje!

Naše třetí zastavení bylo v restauraci Černý Orel, kde si vaří pivo sami stejné značky. Zde jsme si už předem objednali  stůl  a v příjemném prostředí si mohl  každý sám vybírat na co má chuť. Je tu hezky, ale ze zkušenosti některých, co sem dřív zavítali, se hůř pivo hodnotí, poněvadž se nám zdá, že kvalita se vzorek od vzorku výrazně liší. Není to o kritice, ale o zamyšlení, jestli by některý kousek nemohl ležet déle…

O půl osmé se skupinka kamarádů rozloučila a nabrala směr domů. Věřím, že všichni byli spokojeni a každý si udělal názor na minipivovary v Kroměříži. Pivovarům zdar a pivu zvlášť!

Komentáře uzavřeny.