Uzení 2016

Vloženo 8.12.2016 autor

Tradiční to akce konaná čtrnáct dní po zabíjačce. Víkend naplněný dobrým pěnivým mokem, dobrým masem, plný zábavy, setkání kamarádů a vůbec. Letos bylo uzení spojeno s výročním ohněm Beerplease. Toto spojení se mi zdá jako dobré skloubení dvou akcí v jednu a domnívám se, že nejen mě.

Tentokrát jsem přijel až v sobotu, jelikož se mi občas stane že se mi potkají dvě důležité akce v jednom termínu, přitom chci být na obou a tak jsem to vyřešil tak že jsem se nerozpůlil ale rozsekl víkend na dva pobyty. Kluci už pochopitelně měli maso v udírně. Abych to trochu vyrovnal, tak jsem ruku k dílu přiložil tím, že jsem opět nepřijel na lehko a dovezl něco dřeva a mou věrnou malou husqvarničku na přípravu výročního ohně. Materiál na hranici zbyl z minulého roku, stačilo tedy jen kuláčky rozpůlit, udělat záseky a poskládat jakž takž úhlednou hranici. Zaskočili jsme do lesa na chvojí a pak už to šlo ráz na ráz. A kde vzala, tu se vzala a hranice byla na světě. Jak jsem se dozvěděl, tak to svazování masa do udírny byl tak trochu rébus pro Jirku a na Jeňovi letos byla výroba pochodní, což vyřešil s pomocí Přemy – stačilo pár kousků pepa a staré olejové pochodně. Nejsme trampská osada, takže improvizaci a fantazii se meze nekladou. Za nějaký čas po zapálení výročního ohně a nezbytného focení, dokonce i videa, a zapění naší hymny „Ta naše hospoda…“ nastal čas na pravidelnou záležitost a to hraní hry Aktivity. Tentokrát jsme hráli ve dvojicích. Vznikly tedy čtyři týmy, já hrál d Viktorem a v našem případě to byla malá katastrofa. A to taková,  že když první dva týmy byli už v cíli, tak my jsme byli teprve v první čtvrtině.

Celkově ale tento víkend hodnotím velmi kladně. Nejen to že uzení s výročákem jde dohromady, maso je výborné, ani moc slané či vysušené, nikdo nečmajznul dřevo na hranici, za což potencionálním zlodějům velmi děkuji, dokonce i počasíčko vyšlo skvěle. Trochu mrzlo takže to nebylo takové rochniště jako na zabijačce. Ale hlavně že jsme se ve zdraví kompletně sešli. Jenom houšť takových akcí! Já to mám kvůli jistým okolnostem trochu omezené, ale v rámci možností se chci účastnit co nejvíce. Kdybychom se neviděli na Vánoční besídce tak Vám všem přeji veselé vánoce a šťastný nový rok. Mnoho hezkých chvil v příjemné atmosféře vánoc, pevné zdraví, hodně štěstí a vůbec ať se daří a všechno klapne nejen v příštím roce.

Komentáře uzavřeny.