Pochod okolo Břestecké skály 21.1.2012

Vloženo 26.1.2012 autor

Tak jsme letos opět zahájili rok pochodem okolo Břestecké skály, ačkoliv to tak nebylo, jak se píše v úvodu, ale k tomu se ještě vrátíme. Účast na začátku vypadala, že bude podobná jako loni, ale nakonec potvrdil jen Jirka, Igor a Lála.

Trochu jsme se báli, že to bude šlapání jen v blátě, ale i tak jsme se těšili na dobroty, které jsou vždy připraveny u Krtka na hřišti.
V pátek se Igor s Lálou vydali směr Břestek již počtvrté hodině, ale do hospůdky ke Krtkovi dorazili až po sedmé večer. No to jsou ty kešule! Po chvíli se přidal i Jirka a to byla letos celá sestava výšlapu. Zde se posedělo i s Mirou, což je jeden ze členů silné zabíjačkové sestavy, která se stará o pohodovou sobotu u vepřových pochutin. Ochutnala se i nějaká ta slivovička, ale převažovalo pivko. Jak také jinak! Teta Eva nás opět potěšila připravenou prdelačkou, a tak se po půlnoci vydalo směr chata.

Opět skvělá černá polévka na kterou se těšíme celý rok. Pak už se každý dle svého uvážení uchýlil do peřin, aby byl připraven na šlapání do kopce.
Ráno se vstávalo pomalu, a tak jsme po deváté stáli opět u pivka, polévky a sekané na posilněnou před vrcholem na Chabaně. Ten kopec dá snad všem zabrat každý rok, ale při tomto výšlapu se zrodil nápad, nebo to bylo spíš až u Sekvoje, abychom to letos vzali přes Břesteckou skálu a ne dokola. Stejně každý rok si upravíme trasu, tak se tradice neporušila. Asi to bylo kratší, ale procházka a výhled zato stál! Ano jistou roli hrála i krabička, kterou někteří z nás hledají. Pak už jen místy až sjezd dolů listím a mezi kameny zpět ke Krtkovi kde jsme doplnili energii, kterou jsme museli vynaložit cestou nahoru.

Co dodat závěrem? Určitě to, že počasí nám opět vyšlo a vše co jsme ochutnali bylo výborné chuti! Snad se příští rok sejdeme v silnější sestavě a možná si tam užijeme celou sobotu, jak byl letos návrh. Už víme, že tato skvělá akce je vždy třetí víkend v lednu!!!

Komentáře uzavřeny.