Exkurze do pivovaru Holba Hanušovice

Vloženo 22.5.2011 autor

Dne 17.3.2011 jsme se vydali na další z řady exkurzí po pivovarech. Tentokráte naše volba padla na pivovar Holba v Hahušovicích. Toto pivo pijeme každoročně při bojových ukázkách v okolí města Králíky, takže jsme se chtěli konečně dozvědět jak vzniká tolik typická chuť tohoto piva!

Vyrazili jsme ráno okolo osmé vlakem z Hulína. Zde jsme se sešli všichni v jednom vlaku. Někteří cestovali z Kroměříže a jiní z Napajedel. Sestava byla Pavel Navrátil, Lála, Viktor, Igor, Přema, Jirka a Franta Zapletalovi. Ve vlaku jsme začali ladit formu plechovkovými pivi. Velmi brzy byla naprostá pohoda, kterou nám nekazilo ani horší počasí, ani otravné pracovní telefonáty. Po nějakém tom přestupu jsme konečně dorazili do Hanušovic.

Protože čas kvapěl, vydali jsme se rovnou do pivovaru. Pršet skoro přestalo a nad pivovarem se snášel opar. Přišli jsme kolem pivovarské hospody k vrátnici. Zde nás odeslali zpět do pivovarské hospody, kde ve vrchním patře je malé muzeum a malý kinosál, kde jsme shlédli film o pivovaru. Poté jsme se již přesunuli do pivovaru a pod vedením staršího pána jsme společně s velkou skupinou mladých lidí prošli pivovar. Pivovar Holba je asi jeden z nejmenších pivovarů co jsme zatím viděli. Je posazen do krásného zalesněného údolí. Pán co nás prováděl měl ze svého života tolik historek, že jsme měli většinou pocit, že jsme úplně jinde. Ještě, že výrobu piva známe a tak nám ani nevadilo, že mluvil z cesty. Nakonec jsme se dozvěděli, že zde není stáčírna lahví a přesunuli se do pivovarské hospody, abychom zde vše co se dá ochutnali a taky se dobře najedli. Dali jsme si od každého piva třetinku a poté jsme si již objednávali to co nám nejvíce chutnalo. Nálada stoupala, dokud někdo nezavelel odjezd. Poté jsme se přesunuli rychlým krokem na nádraží.

Při odpočinku v hospůdce jsme se ještě v malé skupince vyrazili do přírody odlovit několik keší. Naštěstí už nepršelo a tak šlo vše dobře. Na cestu zpět jsme měli nějaké lahvové piva. Takže cesta probíhala pohodově, ikdyž únava byla značná! Závěrem lze říci, že nás všechny překvapilo, že Holba dokáže být i docela dobré pivo. Prostě u zdroje je vždy nejlíp! Děkuji všem za účast a už teď se těším na podzimní návštěvu Vyškovského pivovaru 🙂

Komentáře uzavřeny.