Pochod Okolo Břesteské skály 2016

Vloženo 6.3.2016 autor

P1020055Na letošní ročník pochodu Okolo Břestecké Skály byla mailová domluva v plném proudu. Nakonec nemoci členů, jejich dětí a jedna klasická narozeninová výmluva nás skrouhli na konečný počet čtyř účastníků zájezdu.

Domluva s Pavlem P. byla, že mě vyzvedne ve Starém Městě a povalíme na Břestek. Jak sem stál na hlavní cestě směr Buchlovské Hory a pokuřoval, tu se zjevilo známé auto. Byl to Jirka. A tak jsem nasedl a svezl se s ním. Už cestou kolem fotbalového hřiště SFK TARGET BŘESTEK bylo jasné, že to dneska bude zase veliké. Místo na zaparkování jsme zvolili u Hospody Pod Skalů a hned jsme skočili na jedno točené. Pavel už taky dojel a čekal na nás U Krtka. Když jsme dopíjeli ozval se Viktor a už brzo parkoval a bral za plný půllitr.

Trochu se spěchalo na start a tak po zavezení věcí na chatu k tetě Evě jsme směle vyrazili ke Krtkovi na registraci. Tady už nás čekal Pavel, který se původně dal slyšet, že už šlape !? 🙂 Proběhla registrace, povinné pivko a hurá na trasu. Klasický výšlap na Chabaně k sekvoji nám moc sil neubral a po krátké tradiční zastávce u tohoto velikána jsme nabrali směr Dubový Díl. Lidi na trase, zasněžené Chřiby, chutná slivovička, skvělí kamarádi, no prostě pohoda. Na Dubovém Dílu jsme si klasicky sedli, popili pivečko a začali plánovat druhou část pochodu. V plánu bylo si trochu zalovit a najít dvě krabičky („Bohumila VII – Proroctví“ a „Bohumila a černý rytíř No 2.“) Při cestě do údoli se Pavel někde zasekl, asi zase mapoval cestu až přemapoval. Na pár desítek minut jsme ho ztratili. Začalo celkem dost sněžit, ale nálada byla super a taky se nám bez větších problémů podařilo kešku najít. O Pavlovi nebylo ani vidu ani slechu, tak bylo rozhodnuto že ho počkáme v hospodě Pod Skalou. Taky jsme zkoušeli volat ale signál byl v háji. Nakonec jsme s trochou nervozity vyrazili na pátrací akci, která po chvíli slavila úspěch a kamarád se vynořil z lesa. Vrátili jsme se zpátky k hospodě a rozhodnutí bylo správné. Napřed do skal pro krabičku a potom na pivko. Cesta ke keši byla brutální. Sněžilo, klouzalo to, stoupalo se do strmého svahu. Hledání nám chvilku trvalo ale nakonec se zadařilo. Ovšem nebylo to zadarmo. Pár modřin a škrábanců  nás to stálo. Potom jsme se celkem rychle zkotoulali do hospody na pivo a na guláš. Poslední cesta dnešního dne byla ke Krtkovi, kde s námi ještě chvíli Jirka s Pavlem pobyli, ale nakonec jsme zůstali jen dva – já a Viktor. Tak a tady musím skončit, protože jsem si tam zahrál na čtenáře stolové desky! 🙂

V neděli jsme ještě chvíli poseděli na chatě a u kávy si vykládali. Potom mě kamarád Viktor hodil do Starého Města a další ročník Pochodu Okolo Břestecké Skály je minulostí.

Tak zase za rok na těchto nádherných místech v našich Chřibech!

Fotky jsou k vidění zde!

Počet komentářů: 3

  1. Přema

    Konečně jste měli na pochod po delší době zase zimní počasí. Snad mi to příští rok vyjde a půjdu taky.

  2. Jeňa

    Jo letos ač v malé sestavě supr akca 😀

  3. Pavel

    Snad to příští rok dám. Je to vždy zajímavá akce a navíc vám vyšlo počasí, jak vidím.