Selátko 2016

Vloženo 2.6.2016 autor

2016-05-21 13.10.51Takže další ročník za námi a můžeme konstatovat, že letos to byla samá novinka a překvapení. No posuďte sami! Snad první ročník kdy nám nepršelo, celou dobu svítilo slunce a my místo altánů rozdělali místní slunečník. Prvně se podařilo Pavlovi sehnat menší kousek pašíka, takže už se ho dalo nazvat selátkem.

První večer bylo jen štěnátko, protože jsme se sešli v menším počtu. Přema s Laďou koncertovali ve Zlíně, Igor hlídal drobotinu doma a Jeňa léčil zranění. Příprava probíhala v pohodě v sestavě Pavel, Jirka, Viktor a Lála s rodinkami. Další změnou bylo opékání po ránu a ne přes noc, ale příprava proběhla stejná. Ohniště naložené a rožeň zatlučen. Sele vykoupané a zabalené. Když to v chlaďáku syklo, tak nezbylo nic jiného než vklouznout do spacáků.

Ráno nám Pavel roztopil po páté ohniště a o půl sedmé jsme položili toho drobka na plameny a začalo to hlavní. Postupně se trousili další z chaty a bylo víc rukou k práci, ale taky k zábavě. Dopoledne se přidal Přema a Laďa s rodinami. Přema dlouho přemýšlel jak s námi oslavit druhou dvacítku, a tak ho napadlo nás pohostit bečičkou. Co jsme mu dali za to? Snad se to uvidí na nějaké fotečce, ale můžu prozradit, že měl určitě velkou radost. Dostat dort, sváteční triko a památeční fotoknihu může jen pohladit na duši. Jelikož bylo drobotiny víc než dost, tak došlo i na několik her, o které se rodiče postarali a děti si je užily, až do večera. Po obědě se dostavil i Jeňa kterého přivezl Pavel při návratu z KM. Věřím, že ho to překvapilo a potěšilo! Taktéž se nám přijeli ukázat dvojčata Pilátovic i s tátou Igorem, Katka s Esterkou a Lálova dcera Žaneta na kole. Selátko jsme kolem druhé rozbalili a vypadalo výborně. Nerozpadlo se a hned se začala vybarvovat kůžička. Netrvalo dlouho a postupně se začalo ochutnávat. Shodli jsme se na tom, že mohlo ještě hoďku zůstat v alobalu, ale poprvé se netočilo přes noc, takže to dopadlo dobře. Stále se máme co učit a vylepšovat. Odpolední hry pokračovaly a večer došlo na hledání mapy k pokladu, což se podařilo, mapa byla složena a ve finále nalezen i poklad plný mlsotin a drobných dárečků. Zde bych chtěl poděkovat rodičům za přípravu a vytrvalost! Volná zábava pojídání a popíjení pokračovala do pozdních nočních hodin. První usnuly děti a netrvalo dlouho a Lála je následoval!

Neděle jako pokaždé! Nudné uklízení a odjezd. Nikomu se nechtělo a v krásném dnu by se slušelo zůstat a pokračovat. Co už! Uklidilo se a někteří si ještě dali výšlap na zříceniny. Věřím, že to bylo příjemné zakončení tohoto víkendu. Každý se rozloučil s Podhradní Lhotou a tímto ubytováním, protože to zde bylo naposled. Příští rok už na jiném místě a snad to bude zase tak příjemné!!! Tak za rok!!!

Fotky jsou k vidění zde!

Počet komentářů: 8

 1. Přema

  Selátko se letos vydařilo. Počasí luxusní a i o zábavu bylo postaráno. Díky za dárky, fotokniha je super a dort slouží celé rodině 🙂

 2. Pavla

  Tak tak, super víkend! …Fotky už jsou doplněny 😉

 3. Jeňa

  🙂 díky za vyvenčení,bylo to hooooodně kamarádské 🙂 eště jednůc DĚKUJU 🙂 !

 4. Jeňa

  a moc hezké fotky 🙂

 5. Pavel

  Skvělá akce. A velmi nečekané počasí. Pokud nás příští selátko bude od pátku více, vrátil bych se k původnímu scénáři točení přes noc. A nebo aspoň od 4 hod. ráno.

 6. Jeňa

  Oplechuju sa pancířem 😀 abych byl ready 😀 😀

 7. Jeňa

  pššššt mosí 😀